לחוויית גלישה אופטימלית באתר זה אנו ממליצים לגלוש דרך אחד הדפדפנים הבאים- Edge, Chrome, Safari, Firefox

העגלה שלך

מי צריך משקולות? חשיבות אימון כוח עם גומיות

פורסם ע"י Daniel Zrihen בתאריך
מי צריך משקולות? חשיבות אימון כוח עם גומיות

מגוון רחב של תרגילים בדרגות קושי שונות תוך גירוי גבוה של מערכת העצבים. כך תוכלו להפיק את המיטב מאימון כוח עם גומיות התנגדות

 
תקופת הקורונה וימי הבידודים והסגרים שנכפו עלינו, הובילו חלק ניכר מאוכלוסיית הספורטאים לחפש אחר אלטרנטיבות חדשות לטובת קיום האימון השגרתי שלהם, על חשבון חדר הכושר, הסטודיו או אפילו הפארק/הגינה הציבורית הסמוכה. 

הייתה זו שעתן היפה של תכניות אימון חדשניות, ביניהן גם אימוני כוח עם גומיות התנגדות שהפכו בשנים האחרונות לחלק בלתי נפרד ממכלול האימונים הספורטיביים המוצע. 

מדובר למעשה בתחליף זול ויעיל במיוחד, המאפשר לבצע אימון יעיל המוביל לגירוי גבוה של מערכת העצבים והשרירים, וכזה אותו אפשר לבצע כמעט בכל מקום ובזמן שנוח לכם. 

יתרונות אימון כוח עם גומיות 

מיטב המאמנים וגורמי המקצוע מעידים כי אימון כוח בעזרת גומיות הינו יעיל לשם שיפור הכושר הגופני והגעה לתוצאות. בנוסף, מחקרים שונים שנערכו ברחבי העולם בשנים האחרונות, הוכיחו כי לאימון כוח עם גומיות מבד השפעה ניכרת וחיובית על גופנו. 

בניגוד למשקולות או אביזרי כוח אחרים המשמשים לאימון, בתרגילי אימון בהם נעשה שימוש בגומיות התנגדות מבד, ניתן לשלוט על עצימותו (ככל שמותחים את הגומיות יותר, כך העומס נהיה גבוה יותר, ולהפך) וכן ליהנות מעבודה מבוקרת יותר, תוך מתן דגש על קבוצות שרירים ייעודיות בעזרת מגוון רחב של תרגילים.

יתר על כן, עצם היכולת לשלוט על דרגות קושי שונות באימון בעזרת גומיות ההתנגדות, מאפשרת כמעט לכל אדם (ללא קשר לרמת הכושר שלו) למצות דרכן מאמץ גופני הנחוץ לו. 

מדובר כאמור גם בחסכון כלכלי לא מבוטל, שכן רכישה של גומיות מבד אינה יקרה במיוחד, ותאפשר לכם לבצע את האימון שלכם כמעט מכל מקום, לרבות תלייה פשוטה של הגומיות על מעקה בבית או בחצר. בנוסף, הגומיות נוחות לנשיאה ומתקפלות בקלות, כך שניתן גם לקחת אותן יחד איתכם לטיול או בנסיעה לחו''ל, מבלי לוותר על השגרה הספורטיבית שלכם הכוללת 'נפש בריאה בגוף בריא'.

תרגילים שכיחים הניתנים לביצוע בעזרת גומיות התנגדות מבד

קיימים עשרות תרגילים שונים אותם ניתן לבצע בעזרת גומיות התנגדות מבד, תוך מעבר על כלל קבוצות השרירים בגוף. בין התרגילים השכיחים המבוצעים השכם והערב על ידי ספורטאים בכל הרמות, ניתן למנות את תרגילי הפרפר (שרירי החזה והכתפיים), חתירת התנגדות (שרירי הגב), כיפוף רגליים (שרירי הירכיים ופלג הגוף התחתון), ''סינדרלה'' (ייעודי לשריפת שומנים ומסייע במניעת התכווצויות שרירים באזור כף הרגל) והרשימה עוד ארוכה. 

מומלץ להקדיש כמה דקות טרם ביצוע האימון בעזרת גומיות התנגדות מבד, לטובת צפייה באופן ביצוע התרגילים דרך היוטיוב או פלטפורמות אחרות. חשוב לבצע את התרגילים באופן מדויק, תוך הקפדה על זמני מנוחה בין סט לסט.

אז קדימה, למה אתם מחכים? שיהיה אימון מועיל ומהנה !

← לפוסט הקודם פוסט הבא →