לחוויית גלישה אופטימלית באתר זה אנו ממליצים לגלוש דרך אחד הדפדפנים הבאים- Edge, Chrome, Safari, Firefox

העגלה שלך

כיצד לשלב גומיות לאימון גב בשגרת האימון שלך

פורסם ע"י Daniel Zrihen בתאריך
כיצד לשלב גומיות לאימון גב בשגרת האימון שלך

שרירי גב חזקים חיוניים ליציבות הליבה ומספקים תמיכה לכל הגוף. תרגילי חיזוק גב וליבה, לצד מתיחות לכל הגוף, יעזרו לחזק את עמוד השדרה, ולהגביר את הגמישות וההרגשה הכללית. 

שילוב גומיות באימון גב מאפשר לבצע תרגילים עם הגברת התנגדות מתמשכת לאורך זמן, מה הופך אותן ליעילות יותר ממשקולות רגילות. שימוש בגומיות מגביר את ההתנגדות וגורם לעבודת שרירים מאומצת יותר.

אם משתמשים בהן נכון, תראו איך גומיות לאימון גב יכולות להיות יעילות ביותר: 

  • בשל האופי האלסטי של גומיות התנגדות, התנועות יהיו חלקות ולא קופצניות כמו שלפעמים קורה באימון משקולות. כלומר, במהלך האימון ישמר מתח קבוע של השרירים. מכאן, שבאמצעות התמקדות במתן כיווץ מקסימלי לשרירי הגב, אתם בוודאי תוכלו ליהנות מאימון גב נהדר עם גומיות בלבד.
  • הרבגוניות של הגומיות מאפשרת להתמקד במגוון קבוצות שרירים מבלי להגיע לחדר הכושר. גומיות לאימון גב הן דרך מצוינת ובטוחה לבניית שרירים וגמישות בפלג הגוף העליון ושרירי הגב וניתן להשתמש בהן מבלי לצאת מהבית.
  • גומיות גורמות להתכווצות שרירים ברמות שונות בהתאם לעובי הגומיות שתבחרו, מה שהופך את התנועה לקלה יותר או למאתגרת יותר בהתאם הצורך. גומייה אחת יכולה לספק רמות שונות של התנגדות, תלוי כמה רחוק תמתחו אותה.
  • גומיות ימקדו את שרירי הגב שלכם באמצעות מתח אלסטי, שהוא גירוי שרירים שונה בהרבה מהתנגדות המתקבלת באמצעות שימוש במשקולות.
  • גומיות פחות מכבידות על המפרקים שלכם, במיוחד על עמוד השדרה. לכן, שילוב גומיות לאימון גב יעיל מאוד עבור אנשים שרוצים להתאמן עם פחות לחץ על המפרקים. אם הינכם סובלים מבעיות במפרקים, אתם יכולים לוותר לחלוטין על משקולות ולהשתמש רק בגומיות.
  • אתם יכולים לעבוד על הגב שלכם מזוויות שונות, מכיוון שגומיות עושות שימוש במתח אלסטי ולא בכוח הכבידה, כך שניתן לייצר את המתח מכל כיוון.
  • ניתן לשלב גומיות בד בבד עם משקולות ולגוון עוד יותר את שגרת האימונים. 
  • שילוב גומיות לאימון תאפשר שיפור תנועתיות, שיפור גמישות, למידת מיומנויות חדשות ובנייה וחיטוב קבוצות שרירים שונות. 
  • גומיות טובות לאנשים שרוצים להתאמן מהבית מבלי להשקיע הרבה כסף בציוד יקר. עם גומיות תוכלו לבצע אימון גב יעיל בכל מקום ובכל זמן שתרצו. 

תזכרו שלהשגת תוצאות מיטביות מומלץ להקפיד על ביצוע תרגילים בסטים מסודרים, כאשר זמן תרגיל ארוך פי שתיים מזמן מנוחה. למשל, ניתן לבצע סטים של תרגילים במשך 45-60 שניות עם זמן מנוחה של כ-30 שניות.

סקרנו כאן רשימה לא קטנה של המלצות כיצד לשלב גומיות לאימון גב בשגרת האימון שלכם. אל תחכו! תרכשו גומיות באתר שלנו עוד היום ותוכלו להוסיף צבע, אתגר וחוויה לשגרת האימונים שלכם וליהנות מגוף חטוב וגב בריא.← לפוסט הקודם פוסט הבא →