לחוויית גלישה אופטימלית באתר זה אנו ממליצים לגלוש דרך אחד הדפדפנים הבאים- Edge, Chrome, Safari, Firefox

העגלה שלך

מוט מתח, משקולות או גם וגם

פורסם ע"י Daniel Zrihen בתאריך
מוט מתח, משקולות או גם וגם

בין כל השרירים בגוף האדם, שרירי הידיים הם אלה שיותר מכולם מושכים את תשומת הלב וזוכים לנראות מקסימלית. לא בכדי ספורטאים מתחילים נוהרים לכיוון משקלים גבוהים ומנסים לפתח במהירות את שרירי פלג הגוף העליון. 

אולם, אם אתם רוצים להתמיד, לקבל תוצאות רציניות ולמנוע פציעות מיותרות, חשוב להבין איזה אלטרנטיבות קיימות ומהם מכשירי הכושר המתאימים ביותר למטרות שלכם.

ריכזנו כאן עבורכם את היתרונות של אימוני משקולות ואימונים באמצעות מוט מתח.

משקולות

ניתן לראות במשקולות מכשיר כושר רב תכליתי. במיוחד כשמדובר במשקולות אוניברסליות עם מספר רב של דיסקים, בעזרתן ניתן לבצע אימון מגוון בכל מקום ובכל שעה. 

היתרונות המרכזיים של אימון עם משקולות בבית הן:

  • משקולות מאפשרות לבצע מספר רב של תרגילים לחיזוק קבוצות שרירים ומפרקים שונים. 
  • אימון משקולות יד מגביר את חילוף החומרים, משפר את זרימת הדם, מחטב ומעצב.
  • תרגילי משקולת מערבים את השרירים המייצבים ובכך עוזרים לפתח שיווי משקל ולשפר את הקואורדינציה.
  • משקולות לא תופסות הרבה מקום, אפשר לאחסן אותן מתחת למיטה, בארון או בכל פינה בבית.
  • עם משקולות ניתן לגוון במשקלים ולאימון איתן אין התוויות נגד. האימונים מתאימים למתאמנים מתחילים, למתקדמים והן לספורטאים מקצועיים. התרגילים עצמם אינם מורכבים מבחינה טכנית, מה שהופך אותם לנגישים לכל אחד.

מוט מתח

למרות העיצוב הפשוט של מוט מתח, מדובר במכשיר אימונים שימושי מאוד.

  • מוט מתח עוזר לשיפור היציבה ושמירה על עמוד שדרה בריא. פעילות יומיומית של חלקינו עלולה לגרום לבעיות גב שונות. ישיבה ממושכת משפיעה לרעה על עמוד השדרה והדיסקים הבין חולייתיים. תלייה קבועה על המוט מסירה את העומס מעמוד השדרה ומספקת מתיחה בטוחה. כמובן שכדי להשיג את האפקט, יש צורך בתרגילים קבועים. מומלץ להתלות כמה דקות מדי יום.
  • תרגילי מתח מחזקים את שרירי הגב ומקטינים את הסיכון לפציעות בעמוד השדרה. 
  • שמירה על יציבה טובה חשובה מגיל צעיר ולאימונים על מוט מתח אין מגבלות גיל. השימוש במוט מתח מתאים למבוגרים ולילדים. 
  • תרגילים על מוט מתח מאפשרים למתאמן לבחור את רוחב האחיזה. ככל שאחיזה רחבה יותר, כך העומס על שרירי הגב גדול יותר וישנה אפשרות לגוון את העבודה ולהתאימה לרמה נדרשת.
  • בעת תרגילי מתח, שרירי הגב וכל שרירי הפלג הגוף העליון מתחזקים ומתעצבים. השריר הדו-ראשי נכנס לטונוס ומקבל את הצורה שמתאמנים רבים כל כך שואפים אליה.

כמו שראינו, גם לאימונים עם מוט מתח וגם לאימוני משקולות יש יתרונות רבים. כל אחד יכול לבחור את מה שמתאים לו וכמובן שתמיד אפשר לשלב בין השניים.

כיום, ניתן בקלות לרכוש גם משקולות וגם מוט מתח וליהנות מאימון מקיף שיעזור להשיג גוף אתלטי, בריאות טובה ומצב רוח מרומם. עדיין מתלבטים? דברו איתנו ונשמח לסייע. חייגו כבר עכשיו 050-8707099.← לפוסט הקודם פוסט הבא →