לחוויית גלישה אופטימלית באתר זה אנו ממליצים לגלוש דרך אחד הדפדפנים הבאים- Edge, Chrome, Safari, Firefox

העגלה שלך

תרגילי רגליים: טכניקות האימון שאסור לוותר עליהן

פורסם ע"י Daniel Zrihen בתאריך
תרגילי רגליים: טכניקות האימון שאסור לוותר עליהן

מכשירי כושר לרגליים VS גומיות התנגדות לרגליים - כל אחת מטכניקות האימון הללו טומנת בחובה עולם ומלואו ועשויה להוביל אתכם לתוצאות שתמיד חלמתם עליהן. סקירה של שתי הטכניקות + תרגילים מומלצים 

הידעתם? שרירי הרגליים הם קבוצת השרירים הגדולה ביותר בגוף האדם. הרגליים משמשות למעשה כבסיס עליו נשען הגוף. זוהי הסיבה המרכזית לשמה עלינו להקדיש דגש מרכזי בחיזוק שרירי הרגליים, במסגרת אימוני הכושר והפעילות הגופנית באופן שוטף. 

אז אחרי שהבנו את חשיבות שרירי הרגליים, כעת עלינו לעבור לת'כלס...הפעם נתמקד בשתי טכניקות חשובות: מכשירי כושר לרגליים VS גומיות התנגדות לרגליים, שעשויות להוביל אתכם להרס איכותי של סיבי שריר ובנייה שלהם מחדש, כמו גם לשיפור אלמנטים גופניים נוספים כמו גמישות, קואורדינציה ועוד, באופן מבוקר ובטיחותי.

מכשירי כושר לרגליים

חדרי הכושר השונים מלאים במכשירי כוח המיועדים לעבודה ספציפית על שרירי הרגליים הרבים, לרבות שריר הירך האחורי, שריר התאומים, שריר הארבע ראשי, שרירי הכסל והמותניים ועוד. מדובר במכשירים רחבי היקף המסוגלים לשאת משקל רב, וכך להבטיח בטיחות גבוהה למתאמן. 

בין מכשירי הכושר השכיחים לרגליים: מכשירי לחיצת רגליים, הרחקה/קירוב ירך, סקוואט ו/או עליות תאומים בסמית' משין בעזרת מדרגה, כפיפת ברכיים לעכוז כנגד מכונה, פשיטת ירך בעמידה והיד עוד נטויה. 

יתרון נוסף המצוי במכשירי כושר לרגליים נעוץ בעובדה שאלו ''מונעים טעויות'', במיוחד ממתאמנים מתחילים או כאלו שאינם בעלי ניסיון בחדר הכושר, כך שלא יוכלו לבצע ''פיצויים'' או שגיאות חמורות שעלולות חלילה אף לגרום לפציעה. 

גומיות התנגדות לרגליים

אלטרנטיבה אחרת לאימון רגליים איכותי מקורה בגומיות התנגדות המשמשות כאביזר מקצועי לטובת אימון יעיל ואפקטיבי. גומיות אלו משמשות עבור אימונים פונקציונליים, מתיחות לצורך הגמשת שרירי הרגליים ופעילויות ספורט נוספות.

בנוסף, ניתן להיעזר בגומיות ההתנגדות כאביזר עצמאי או כתוספת למתקני כושר אחרים במרחב הפתוח, כמו בגני שעשועים, פארקים, מתחמי כושר חיצוניים ועוד. הגומיות קלות לנשיאה וניתנות לקיפול בתוך התיק בזכות ממדיהן הקטנים, ומאפשרות לגוון את סוג האימון ולהתאימו לרמתו האישית של המתאמן. 

ומה דעתכם על לשלב בין השניים?

מומלץ לבצע תרגילי רגליים גם כנגד משקל גוף, ללא תלות במכשיר או אביזר חיצוני. כך למשל, ניתן לבצע תרגילים בסיסיים כמו סקוואטים, מכרעים או מתיחות על גבי עזרים כמו ספסל או מעקה. 

אם בכל זאת, אתם מעוניינים להשקיע בתרגילי רגליים איכותיים בשילוב משקל בעזרת אלמנטים נוספים, אין ספק כי בעת הבחירה בין מכשירי כושר לרגליים VS גומיות התנגדות לרגליים, יתכן כי דווקא שילוב בין השניים יספק עבורכם את התוצאה המיטבית. 

העיקר – המשיכו להשקיע בפעילות גופנית וזכרו כי עבודה על שרירי הרגליים הינה בעלת חשיבות עליונה למען הבריאות שלכם !

רוצים לדעת עוד? מוזמנים לבחור גומיית התנגדות לרגליים מבית Fitbander בלחיצה כאן.

← לפוסט הקודם פוסט הבא →